بررسی بازی Assassins Creed Odyssey

 
احتمالا اسم سری بازی اساسینز کرید Assassin's Creed را تا به حال شنیدید . این بازی از ابتدا تا این نسخه فراز و فرود های زیادی را تجربه کرده ولی این بازی محبوبیت خاصی بین گیمر ها دارد . یوبی سافت شرکت سازنده بازی اساسینز کرید در هر نسخه از بازی ما را با خود به یک دوره ی تاریخی می برد و داستان فرقه اساسین را روایت می کند . مسیری که از سوریه گرفته تا ایتالیا ، آنقلاب آمریکا ، انقلاب کبیر فرانسه ، لندن و مصر ادامه پیدا کرد و در این نسخه در مصر ادامه می یابد .در ادامه با نقد و بررسی بازی Assassin's Creed Odyssey با ما همراه باشید.
 
 
 
 
اما این نسخه تغییری مهم با نسخه های پیشین خود دارد . آن تغییر در سبک بازی است ، ریسکی که یوبی سافت قبول کرد و در حالی که نسخه های قبلی این سری با محبوبیت زیادی رو به رو بود دست به چنان تغییر بزرگی زد و سیک بازی را از اکشن ماجراجویی به اکشن نقش آفرینی تغییر داد .
 
 
 
داستان بازی Assassins Creed Odyssey در قبل از نسخه پیشین و در 431 سال قبل از میلاد مسیح جریان دارد ، درست همزمان با نبرد تاریخی پلوپونزوس Peloponnesian . بازی در یکی از نبرد های ایرانیان و خشایار شاه با یونانیان شروع می شود . بازی در ابتدا به شما این اجازه را میدهد که بین دو شخصیت قابل انتخاب یعنی الکسیوس (Alexios) و کاساندرا (Kassandra) یکی را انتخاب کنید . این اتفاق قبلا در نسخه Assassins Creed: Syndicate افتاده بود و شما می توانستید در هر موقع از بازی که میخواهید شخصیت خود را تغییر دهید ولی در این نسخه فرق می کند ، به طوری که شما با انتخاب یکی از شخصیت های بازی دیگر تا آخر بازی با آن شخصیت خواهید ماند .
 
 
New-Project-19New-Project-20
 
 
در این نسخه هم مانند نسخه های قبلی این سری بازی در حال نیز اتفاق می افتد و ما در نقش لیلا حسن Layla Hassan هستیم همان شخصیتی که قبلا با آن در اساسینز کرید اوریجینز Assassins Creed Origins آشنا شده بودیم .
 
 
 
بخش مبارزات به دلیل لول بندی کاراکتر ها جذاب تر از قبل و همچنین چالش برانگیزتر هم شده است . بخش دیگر بازی یعنی درخت مهارت سه بخش دارد : hunter ، assasin ، warrior که به ترتیب به معنی مبارزه ، مخفی کاری و تیراندازی هستند . انجام مراحل، کشتن دشمنان، کشف مناطق دست نیافته و… باعث می‌شود تا XP به دست آورید ، و با XP می توانید خود را ارتقا دهید .
 
 
 
 
یکی از نکات منفی بازی دوربین بازی است که در هنگام مبارزات ما را ازار خواهد داد. به طوری که مثلا وقتی در حال مبارزه با یک دشمن هستید و آسیب بسیاری هم به ان وارد کرده اید ، دوربین کاملا می‌چرخد و شما را به مبارزه با دشمن دیگری دعوت می‌کند!
 
 
 
گرافیک بازی بسیار عالی و خیره کننده است به طوری که بازیکن می تواند ساعت ها در شهر کشت گذار کند و از دیدن محیط های زیبای بازی نهایت لذت را ببرد. یکی دیگر از نکات مثبت بازی موسیقی بازی است . موسیقی بازی بسیار مناسب دوره تاریخی و محیط بازی ساخته شده است . همین طور صداگذاری شخصیت ها عالی هستند و هر کس لحن و صدای متفاوتی دارد.همین طور از صدای شلیک اسلحه تا سوارکاری و کشتی همگی در سطح خوبی قرار دارند .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
در کل بازی Assassins Creed Odyssey یک بازی کامل است و میتوان گفت که بهترین نسخه سری بازی اساسین است . همچنین با تغییر سبکی که این نسخه نسبت به دیگر نسخه های خود داشته جذابیت جدیدی به بازی اضافه کرده که بازیکن برود و بازی را انجام دهد .
 
 

نقاط قوت :

  • داستان زیبا
  • نبرد های جذاب دریایی
  • موسیقی بسیار زیبا
  • گرافیک عالی
  • صداگذاری عالی

نقاط ضعف :

  • باگ های ریز بازی
  • اذیت کردن دوربین به هنگام مبارزات

دیدگاه ها بسته شده است