بازی Marvel’s Spider-Man

spider man

Marvel’s Spider-Man یک بازی ویدیوئی در سبک اکشن-ماجراجویی است که بر اساس ابرقهرمانی به همین نام از شرکت مارول کامیکس ساخته شده ‌است. این بازی توسط اینسومنیاک گیمز توسعه یافته‌ است و بوسیلهٔ سونی اینتراکتیو انترتینمنت در ۷ سپتامبر ۲۰۱۸ و به‌ طور انحصاری برای کنسول PS4منتشر شد.

داستان بازی در مورد فردی می باشد که با وجود سن کمش از شهر نیویورک آمریکا در مقابل شرورها و قاتلین محافظت می کند .پتر پارکر یک دستیار تحقیقاتی 23 ساله می باشد که توسط دوست و مربی اش ، دکتر اوتو اکتاویوس (که یک دانشمند می باشد) در مرکز تحقیقات آزمایشگاهی استخدام شده است. او هنگامیکه توسط یک عنکبوت ژنیتیکی آزمایشگاهی وی را نیش می زند ،توانایی های عجیب و غریبی بدست می آورد که میتواند همانند یک عنکبوت تار بسازد و از دیوارها و ساختمانها بالا برود .او با هویت مخفی، از این توانایی ها برای محافظت از شهروندان شهر نیویورک به عنوان ابر مرد عنکبوتی استفاده می کند.

Marvel’s Spider-Man در قالب دوربین سوم شخص، شهر New York را به صورت جهان‌ آزاد در اختیار شما قرار می‌دهد. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که در بازی وجود دارد توانایی پرواز در شهر توسط تارهای مرد عنکبوتی است که البته یک بخش پارکور نسبتا قوی هم در بازی وجود دارد که دویدن بر روی سقف ساختمان‌های بلند را جذاب‌تر می‌کند. مبارزات بازی کاملا به صورت پویا و داینامیک است و انیمیشن‌های متفاوتی در بخش مبارزات برای حرکات پایانی Spiderman در نظر گرفته شده است.

از منظر فنی، گرافیک بازی و صداگذاری‌های آن در یک کلام، بی‌اشکال هستند. چون بازی هم در مکان‌های بسیار متفاوت و پرجزئیاتی قصه‌اش را روایت کرده است و هم از پیوستگی بسیار مناسبی بهره می‌برد. مثلا Marvel’s Spider-Man، تقریبا چیزی به اسم لودینگ ندارد و اگر هم دارد، همواره کمتر از ده ثانیه برای به پایان رسیدنش مخاطب را معطل می‌کند.

نقاط قوت :

  • گرافیک عالی
  • روایت خوب داستان
  • شخصیت ‌پردازی دقیق کاراکترها
  • گشت گذار لذت بخش در شهر

نقاط ضعف :

  • طراحی ضعیف مراحل فرعی
  • قابل پیش‌بینی شدن کامل سیستم مبارزات در زمان نه‌چندان طولانی

تصاویر بازی :

Marvel’s Spider-Man
Marvel’s Spider-Man
Marvel’s Spider-Man
Marvel’s Spider-Man